Krásné plavky pro rok 2024
Dámské, pánské i dětské plavky
Velmi kvalitní kousky
Plavky jsou levnější než v kamenném obchodě
Modely od různých výrobců

Nabídka plavek 2024 - super kolekce - nakupujte zde online

Nejlepší kousky pro tento rok:

 

Bandiny - vypadají opravdu skvěle

Časy, kdy byl na koupalištích k vidění jeden, maximálně dva střihy plavek, jsou naštěstí nenávratně pryč. Nejdřív přišly bikiny, které způsobily pořádnou plážovou revoluci a brány plavkové světa tak byly otevřené dokořán. Střihy (monokiny, tankiny,..) přibývaly doslova geometrickou řadou a kdo ví, třeba i vy nakonec v létě budete stavět na tzv. bandinách.

Bandiny jsou pro vás možná ještě stále záhadou, ale střih, který za ním skrývá, je vám dozajista dobře známý. Jedná se o horní díl plavek bez ramínek (Bandeau), který končí těsně nad poprsím a plně tak odhaluje dekolt, ramena i krk. Bandiny (také bandini) jsou k dostání jak v jednodílném, tak dvoudílném provedení a s mnoha detaily, se kterými budete u vody zkrátka nepřehlédnutelná.

Letos jsou jednodílné plavky (stejně jako bandiny) velmi oblíbené, v kombinaci s mnoha rafinovanými průstřihy nechávající prostor fantazii však ještě oblíbenější. Budete-li hledat o něco déle a intenzivněji, určitě v obchodech narazíte na jednodílné bandiny právě se zmiňovanými otvory. Spojíte tak dva módní trendy v jeden model a zaručeně na sebe strhnete veškerou pozornost.

Ve dvoudílné podobě bandin najdete kousků o mnoho více. A můžete s klidem zaexperimentovat nebo si jich koupit více, jeden extravagantní, druhý střídmý. Návrháři si s vrchní části s nadšením pohráli, a tak na podprsenky často přidávají blyštivé nebo korálkové spony, šněrování nebo dokonce zipy. Samozřejmě, nemůžete očekávat, že v takovém modelu budete moci plavat ostošest, proto není na škodu podívat se po plavkách, které mají u sebe alespoň jedno odepínací ramínko pro řádění ve vodě. Plavky bandiny udrží na místě a vy můžete přidat na tempu. Také dbejte na kvalitní materiál a prošití, to špatné by se vám mohlo pořádně vymstít.

Nemusíte mít obavy, že by vám tento střih plavek nesedl. Ty méně obdařené s ním většinou nemají vůbec žádný problém, protože bandiny nevyžadují nijak velkou oporu. Jedinou překážkou může být fakt, že tento střih zlehka potlačuje objem, ale to se dá lehce vykompenzovat kosticemi nebo výztužemi, které poprsí pozdvihnout a opticky vytvarují. Pro ženy, které řeší opačný problém, nejsou tyto plavky také zapovězeny, pokud však cítíte, že potřebujete větší oporu (např. formou ramínek) neriskujte a zalovte v jiných vodách.


Další skvělá nabídka