Krásné plavky pro rok 2024
Dámské, pánské i dětské plavky
Velmi kvalitní kousky
Plavky jsou levnější než v kamenném obchodě
Modely od různých výrobců

Nabídka plavek 2024 - super kolekce - nakupujte zde online

Nejlepší kousky pro tento rok:

 

Jak vybrat plavky podle typu postavy?

Vybrat dobře padnoucí plavky je celkem složité. Každá z nás má jiný typ postavy a každému typu sluší jiný střih plavek, který je velmi důležitý. Přednosti zvýrazní, nedostatky skryje. Které plavky byste si měla koupit podle typu postavy?

Typ postavy - hruška

Hlavním znakem tohoto typu postavy jsou široké boky, úzký pas, užší ramena a silnější stehna.

Vhodné je skrýt širší boky výraznějším vrškem, který může být různě barevný, vrstvený nebo s výrazným vzorem. Horní výrazný kousek plavek doplňte jednobarevným spodním dílem. V případě jednodílných plavek by horní část měla působit tak, aby připoutala pozornost (například vzorem, řasením nebo aplikacemi).

Typ postavy - obrácený trojúhelník

Obracený trojúhelník se pozná tak, že máte široká ramena, úzký pas a úzké boky.

Pro tento typ postavy je perfektní skrýt ramena, svršek by měl být nevýrazný, avšak zajímavý. Sáhněte po horním dílu se zavazováním za krkem nebo na jedno rameno. Ještě zajímavějším by měl být spodní díl, který by měl hýřit barvami a doplňky. Můžete zvolit kalhotky s nohavičkou nebo sukénkou. Přes sebe si oblékněte pareo.

Typ postavy - jablko

Větší hrudník, větší břicho, žádný pas a užší ramena i boky jsou základními charakteristikami tohoto typu postavy.

Chybu neuděláte, když si vyberete tankiny, nebo pokud jste štíhlejší, tak zkuste monokiny. Nebojte se ani parea nebo tuniky. Pokud chcete dvoudílné plavky, spodní díl by měl mít vyšší pas a vykrojené kalhotky a horní díl by měl mít větší výstřih.

Typ postavy - přesýpací hodiny

Ženy s postavou typu přesýpací hodiny mají široké boky a ramena, pas je naopak úzký.

Výhodou je, že si můžete obléknout cokoliv a bude vám to slušet. Vhodný je horní díl se zapínáním za krkem, bez ramínek nebo trojúhelníkové plavky. Spodní díl může být ve stejné barvě či vzoru jako horní. Nebojte se barev, vzorů a různých doplňků. Pěkně na vás budou vypadat rovněž monokiny.

Typ postavy - tužka

Máte-li postavu typu tužka, to znamená, že postava je atletická a rovná. Křivky nejsou moc výrazné, boky, pas i ramena jsou téměř v jedné linii.

Pomocí vhodných plavek si ženské křivky jednoduše vytvarujete. Vykrojený spodní díl či spodní díl na zavazování a horní díl s push-up vycpávkou je vám vytvaruje. Pokud sázíte na jednodílné plavky, vyberte si takové, které zvýrazňují pas.

Trápí vás nějaké nedostatky?

Menší prsa

Malá prsa opticky zvětšíte horním dílem, který je hezky ozdobený. Mohou to být volánky, třásně, řasení, vzory nebo výrazné barvy. Nevhodný je bandeau horní díl, což je vrchní díl bez ramínek.

Větší prsa

Vaším cílem je velká prsa zpevnit, na což pomůže horní díl s kosticemi a pomůžou i široká ramínka. Nevhodné jsou trojúhelníky, vyztužené a bandeau plavky.

Větší břicho

Pokud vás trápí větší bříško, vyhněte se bokovým spodním dílům a vyhledejte díl s vyšším pasem a můžete si vybrat i větší vykrojení. Schovat břicho můžete i do tankin.

Širší boky a silnější stehna

Delší nohavičky a neznatelné spodní díly by pro vás měly zůstat tabu, vsaďte na sukénku nebo kalhotky s vykrojením.

Plné tvary

Pokud máte silnější postavu, vysaďte na plavky se zeštíhlovacím efektem nebo si vybírejte tmavé barvy. Některé vzorované plavky opticky rovněž zmenšují, tak se i na ně podívejte.

Už víte, co si vyberete podle typu své postavy?


Další skvělá nabídka